| floricica55 a întrebat:

Buna
Merg la un majorat săptămâna viitoare si mă îmbrac într-o rochie verde și niște pantofi cu toc. Merge sa port strampi negri la aceasta rochie sau culoarea piciorului? ( Menționez că pantofii nu sunt decupati)

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

și pantofii ce culoare au?! dacă pantofii îs negri și și rochia e destul de închisă la culoare, negri, dacă pantofii au altă culoare neapărat culoarea piciorului

| floricica55 explică (pentru Adry05):

Pantofii sunt negri, rochia e un verde închis

| Adry05 a răspuns (pentru floricica55):

Atunci negri și ăia, merg și culoarea piciorului oricum, vezi care varianta îți place mai mult

| floricica55 explică (pentru Adry05):

Bun, cred că voi alege negri, dar am doua variante : ori ștrampi negri mați ori ștrampi negri puțin mai luciosi. Nu știu care s-ar potrivi mai bine

| Adry05 a răspuns (pentru floricica55):

Eu zic matt, ăia lucioși mi se par kitch

| floricica55 explică (pentru Adry05):

Am probat acum rochia și mi-am luat strampii aia mați pe mine. Sunt puțin cam groși, dar vine super bine rochia cu ei. Sper sa nu îmi fie cald. Mulțumesc!

| Ale5184 a răspuns:

Daca e dresul gros, nu daca e subtire, da. Rochia ar trebui sa fie verde inchis, altfel ia dresuri de culoarea piciorului. Distractie placuta!

| AdorDresurile a răspuns:

Da, mergr, dar sa fie mai subțiri, sa nu depaseasca 20DEN

| Maria_Teodora_1993_oBUz a răspuns:

Depinde de culoarea rochiei, dacă e un verde deschis, în nici un caz ștrampi negri, dacă este un verde închis, sau turcoaz ar arăta perfect cu ștrampi de culoarea pielii.