| mariaariamaron a întrebat:

Într- o luna merg la majoratul unui prieten și nu știu cum sa ma imbrac. Am ceva in minte dar nu știu dacă e ok. Sunt destul de înaltă 1, 70 și nu vrea sa port tocuri. Vreau sa mă simt bine nu sa stau jos din 2 în2 min. Deci tenisi negri cu alb care sunt strâmți pe picior și mai înalți decât cei normali + o rochie mulată verde închis, cu puțin decolteu ...chiar dacă nu prea am ce baga în el + o banda negra stramta pe gat, cercei negrii tip perle + parul prins ( îl voi purta prins 100% laughing )+ machiaj negru. Întrebarea mea este dacă pot merge cu tenisi la majorat? Și ceva sfaturi. Este primul meu majorat și am 15 ani dacă contează. Aștept răspunsuri:*

6 răspunsuri:
| ĄĿiŒ a răspuns:

Din experienta recenta nu te sfatuiesc sa apelezi la tenisi sau papuci sport. Cel mai bine cauta o pereche de pantofi cu toc, nu foarte inalti saaau niste balerini. Ca sa fii mai sigura poti intreba si alte persoane cu ce se vor imbraca dar faptul ca va fi la un restaurant ma face sa cred ca tinuta va fi putin mai eleganta. La fel ca tine credeam ca tocurile ma vor incomoda dar in final a fost destul de bine si nu am simtit vreun discomfort. Apropo, nu te feri sa porti tocuri din cauza inaltimii. Cunosc persoane care au peste 1.70, poarta tocuri si sunt sigure pe ele si elegantewinking Distractie placuta!

| Biu009 a răspuns:

Tinuta e foarte potrivita, in afara de tenisilaughing La majorate de obicei se poarta tocuri. Ai putea eventual sa iti iei niste botine cu toc mic care sunt destul de comode dupa parerea mea.

| MadagasHardwell a răspuns:

Unde isi face majoratul? la vreun restaurant ceva sau acasa?

| MTSimo a răspuns:

Renunta la tenisi, indiferent de care sunt

| BackToBlack a răspuns:

Fara tenisi! inlocuieste-i cu niste balerini sau stiletto,ori botine,sunt foarte comode.
Daca alegi totusi tenisii, mai bine ai renunta la rochie, merg si niste blugi cu o camasa draguta si niste accesorii.E un majorat pana la urma, nu balul de absolvire, cel mai important este sa te simti tu bine si sa te distrezi happy