| mariasweet123 a întrebat:

Bună, mi-am ales deja ținuta pentru Paști, problema e ca nu știu ce papuci sa asortez la acest outfit, am o cămașă alba cu mâneci scurte, o fustita de culoare maronie(un maroniu mai deschis) la care am adăugat și o curea puțin mai lata de culoare maronie(închis)... Aveti idee ce pantofi ar trebui sa îmi iau? Culoarea m-ar interesa mai mult fiindcă modelul as vrea sa îmi scoată în evidenta pedichiura... P. S. Fustita este peste genunchi. Mulțumesc ????

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pantofi cu toc nu papuci

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oricum trebuie sa porti dresuri ca e rece afara si o femeie asa este elegantă pantofi cu toc si dresuri de culoarea piciorului, ce varsta ai?

| mariasweet123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cred ca ar fi fost mai bine sa nu te deranjezi sa răspunzi. Mersi oricum

| Violleta2022 a răspuns:

Papuci? Te duci la piata asa?
Noaptea la biserica daca mergi, este bine sa te imbraci comod si calduros.
La masa de pranz, te imbraci frumos si depinde unde mergi, s-ar putea sa lasi pantofii la usa.
Cat despre pedichiura, mai la vara, ca acum nu prea ai cum sa o arati, ca nu-i vreme de sandale.

| mariasweet123 explică (pentru Violleta2022):

Îmi place modul în care jignești, cred ca dacă as fi cerut sa ma ajuți la romana ar fi fost bun răspunsul tău, mulțumesc oricum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru mariasweet123):

Nu vad nici o jignire, tu singura ai spus despre papuci in topicul tau sia cum te consideri jignita ca m-am mirat de asa ceva?
Uite aici ce ai spus:
"problema e ca nu știu ce papuci sa asortez..."

In plus, ce treaba are pedichiura cu ziua de Paste?
Nu vad vreo legatura, ca nu-ti pui picioarele pe masa.
Imbraca-te frumos si incalta-te cu ceva adecvat din dulapt, ca nu poti umbla cand este rece cu sandale sau papuci, ca racesti si atunci nu-i sanatos.

Daca ai fii constineta de ceea ce ai scris tu in topic, ti-ai dat seama ca singura te-ai incriminat, nu ca te-am jignit noi.
Vad ca nu-s singura care iti raspudnem conform cerintelro tale din topic, dar probabil ca esti furioasa de prostiile pe care le-ai scris singurica.

Nu uita ca Pastele este o sarbatoare unde trebuie sa fii mai buna si mai intelegatoare, mai lasa limba ascutita si morala, daca vrei sa fii privita normal si afectuos de oameni.
Hai cu... PASTE FERICIT!

| sierra1 a răspuns:

Eşti de-a dreptul sexoasă şi desculţă. Deci ce mai contează pantofii?

| mariasweet123 explică (pentru sierra1):

Faza e ca ar arăta cam ciudat sa apar desculță într-o curte plina cu oameni... Mersi oricum?

Răspuns utilizator avertizat
| Boeriu_Marius_1998 a răspuns:

Avand in vedere ca Pastele este o sarbatoare Crestin Ortodoxa, venita de la insusi, preamaritul Iisus Hristos, sunt de parere, draga mea roaba a lui Dumnezeu, ca costumatia pentru Pasti ar trebui sa fie starea in care ne-a lasat Dumnezeu pe Pamant, adica in costumul lui Adam, adica dezbracati. Sper ca esti de acord si sa ai parte de niste sarbatori pascale fericite si pline de liniste si armonie happy Hristos a Inviat!

| Toma24 a răspuns:

Samdale maronii?

| mariasweet123 explică (pentru Toma24):

E o idee însă nu ma prea încântă? dar îți mulțumesc mult?