| Georgiii2000 a întrebat:

Mi am cumpărat și eu o crema de la himalaya herbals acne-n-pimple cream. Știe cineva dacă este buna și pentru puncte negre? Am folosit o de câteva ori și nu prea am văzut diferențe. Ce știți despre aceasta crema? Și cât timp trebuie sa stau cu ea pe fata?
Mulțumesc?!

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Eu am folosit asta şi alte câteva creme de la himalaya, dar nu am fost mulţumită de niciunele.

| kiri11 a răspuns:

In cazul acneei iti recomand sa citesti mai multe informatii despre crema Manuskin Active. Este un produs bazat pe miere manuka, care din cele citete de mine peste tot, este foarte buna pentru aceste probleme ale pielii.(eczeme, acnee, psoriazis)

| KanameKuran a răspuns:

Pentru acnee foloseste pasta de dinti sau apa de gura. Te speli pe fata cu sapun, te dai cu pasta de dinti/apa de gura, stai 5-10 minute, te speli cu apa rece. Faci asta timp de 2-3 zile si iti dispare cosurile/acnea.

| SandicaGabriela a răspuns:

Daca vrei sa scapi de puncte folosesti un sistem de curatare in 3 pasi. Demachiant, lotiune tonica si o crema pentru inchiderea porilor (in functie de tipul de ten), iar odata pe saptaman o masca cu ceai alb pentru curatarea tenului.
Iti recomand cu drag: din brosura Avon, gama clear skin, lotiune demachainta, apa micelara/lotiune tonica si demachiant, iar pentru masca, gama planet SPA cu ceai alb.