| εмiLч97 a întrebat:

Buna happy
As vrea sa stiu ce creme bune, care au dat rezultate, anti-acneice stiti? Am un ten (usor) gras cu cateva cosuri pe frunte, micute puncte negre si doua cu puroi. Ce recomandati? Este buna crema de la Cosmetic Plant cu salvie si sulf, Zineryt sau Crema anti-acneica Acne-n-Pimple (de la Himalaya)? Ce creme imi recomandati care sa dea rezultate? Astept raspunsuri.

7 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Cea mai buna crema antiacneica este Effaclar Duo.Este cam scumpa dar isi merita toti banii. Poti citi pareri despre ea pe net ca sa te convingi de ceea ce iti spun.Eu am folosit crema la recomandarea dermatologului si chiar a dat rezultate.

| ICanSeeAll a răspuns:

Zineryt chiar da rezultate. Dar trebuie folosita mereu, fara intrerupere.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.ro/

| Reek54 a răspuns:

La oriflame exista o gama completa impotriva acneei si cosurilor (sapun, gel pentru curatare, baton calmant si corector, ulei care usuca cosurile inflamate).

| Anonim693 a răspuns:

Buna! Eu iti recomand Zineryt dar nu e crema e o solutie lichida. Eu asta folosesc si chiar da rezultate. Sper sa gasesti solutia perfecta si sa scapi cat mai repede de acnee :* Bafta!

| Addaa1998 a răspuns:

Da..sunt bune si mai incearca anew

Pentru problema ta stiu si alta solutie si cu creme dar in fieecare dimineaata sa te speli pa fata cu sapun special si va fi f bine
Pe urma cand ai puncte negre le lasi
Cand ai cosuri cu puroi le stori apoi se face o pata rosie dar in cele din urma dispare intr-o zi cu ajutorul spirtului
Succes

| BiBiIntraInAjutorPtTPU a răspuns:

Cosurile iti apar in preajma menstruatiei cele mai multe si su sunt la fel cand aproape sa imi vina cu cateva zile imi apar cateva cosuri, iar eu mai mereu foloseam fond de ten pentru ca am si cativa pistrui, iar de o saptamana nu m.am mai dat cu nimic pe fata nici un fel de creme si nici fond te ten mi-am facut masti naturiste si m-am spalat cu lapte seara iar acum am un ten impecabil...Pentru tenul gras iti recomand sa te masezi pe fata cu o rosie taiata in jumatate, sau rade un mar si amestecal cu 2 linguri de miere de albine si lasa-le sa actioneze 20 de min.Nu iti ma da toate prostiile de creme pe fata ca o sa iti apara din ce in ce mai multe. Iar pentru acnee:Masca cu aspirina tongueisezi 3 pastile deaspirina si le amesteci cu 2 linguri de miere de albine o lasi sa actioneze 20 de min si apoi te clatesti cu apa caldute aceasta masca se face o data pe saptamana, asta ar fi cea ma simpla succes si lasa tot felul de creme ca o sa iti apara si mai multe prostii pe fata FUNDA?happy

| Madalaina a răspuns:

Iti recomand cu incredere crema Kerato-liz pe care o poti achizitiona si din farmaciile sensiblu sau dona. E foarte buna, eu o folosesc de vreo 3 zile si deja se vad schimbari.