| addasena a întrebat:

Mi-am cumpărat ieri o vopsea roșcată fara amoniac.Pe cutie sus scrie "vopsea permanentă". Am citit pe câteva pagini, că vopseaua fara amoniac se duce la spălat.
Va rog, să-mi spuneți dacă într-adevăr se duce si dacă se duce, la cate spălări

Răspuns Câştigător
| Sonia822 a răspuns:

Pai tine putin mai mult decat colorantul. Cam la a 4a spalare nu mai ai vopseaua, dar depinde si de culoarea cuparata, si de culoarea parului tau. Iar, conteaza daca a mai fost sau nu vopsit. Daca e neagra se vede spre natural, daca e rosu, dupa a 4a baie se va vedea spalacit, daca nu l-ai mai avut vopsit, revine repede la satenul tau natural, sau ce culoare esti tu.Deci 4 spalari te tine, insa nu te tine 3 luni, cum face una cu amoniac.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca se duce la spalat, doar este pe baza de plante (cea fara amoniac) si iese la fiecare spalare.

| Sonia822 a răspuns:

Daca ai bonul, mergi si schimb-o