| Iriiiii a întrebat:

mi-am cumparat niste mini benzi cu ceara depilatoare cu rezina de la Sesu.si am incercat sa ma epilez cu ele subrat.am tinut benzile alea in maini sa se incalzeasca, le-am pus subrat si cand am tras nu a luat nici un fir de par.de ce? nu am procedat eu bine? multumesc.

3 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

1. sigur nu ai luat benzi pentru fata? uite-te pe cutie si vezi ce scrie...
2. Firul trebuie sa fie lung 3-4 mm.
3.Banda o pui in directia de crestere a firelor si tragi in directia inversa big grin

| Christyannna a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata, dar daca vrei benzi depilatoare incearca cele de la Veet, merg foarte bine. happy

| Marylin a răspuns:

Trebui sa le "freci" in maine (scuza pentru. expriare) si trebuie sa ai parul mai lung altfel degeaba le folosesti