| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am cumparat niste benzi cu ceara rece de la farmec cu scopul de a le folosi pentru axila. Dar mi-am dat pe mana si inca un pic si am tipat! happy Nu stiu daca e recomandat sa le folosesc la subrat dar nu mai suport bicul si crema depilatoare. E prima oara cand imi cumpar benzi din acestea. Voi le-ati incercat? Sunt bune? Doare foarte tare cand iti smulgi aia?

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

Dor teribil. Incearca epilarea cu ceara calda. Costa vreo 10 lei epilatul la axila cu ceara calda. Nu doare aproape deloc...doare cam 20-30% din ce simti cu ceara rece. Eventual cumpara-ti un decantor de ceara calda, spatule si ceara traditionala, 500g. E refolosibila si iti scoti investitia in timp.

| Betty12345678 a răspuns:

Mie nu-mi plac.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Daca e pentru prima oara cand folosesti benzile de ceara atunci sigur o sa simti ceva durere mai ales ca e o zona destul de sensibila. Totusi incearca sa amortesti zona cu cateva cuburi de gheata dar sa nu umezesti axila ci doar pui cuburile de gheata intr-o punga speciala. Cand esti pregatita aplica banda si trage rapid astfel durerea nu va fi asa de intensa. Eu am folosit benzi de la farmec doar ca nu prea mi-au placut ca lasa rezidurile de ceara chiar daca le incalzesti putin in mana. Cele pentru fata mi-au placut mai mult.