| adyna951 a întrebat:

Mi-am cumparat o rochie pentru nunta de culoare negru cu rosu si nu stiu cum sa ma machiez.Am ochii caprui si parul brunet.Ma puteti ajuta va rag?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Un machiaj de seara. In primul rand trebuie sa fie tenul perfect adica aplici corector daca ai cosuri, cearcane, pete apoi fond de ten si pudra translucida pentru fixare. Vezi sa fie si sprancenele ok, eventual da-le cu creion special sau fard daca e nevoie. Apoi alege ce parte vrei sa accentuezi : ori buzele, ori ochii. Daca vrei buzele alege o culoare puternica de exemplu rosu, corai, visiniu, fuchsia si pastreaza machiajul ochilor cat mai natural, doua straturi de rimel si evental ceva fard bej. Atentie, daca ai buzele subtiri evita culorile inchise.
Daca vrei sa accentuezi ochii, iti recomand un machiaj tip smokey eyes cu negru, gri, sau mov sau eventual o combinatie de negru/mov cu auriu si tot asa doua straturi de rimel si buzele le pastrezi naturale, folosesti un ruj sau glos transparent sau nude. Pometii ii dau cu un blush natural, o nuanta de piersica.
Eventual poti incerca machiajul clasic, tip Marilyn Monroe, buze rosii si tus negru la ochi.

3 răspunsuri:
| ealextpu a răspuns:

Poate gasesti ceva util prin articolele de aici http://www.nuntidevis.net/? s=machiaj

| justroro a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=8rbiuNEV4yY asta e chiar dragut :)