| Rx5hnS a întrebat:

Mi-am decolorat radacinile, insa au iesit vrea portocalii ca restul parului. Am folosit o alta pudra si oxidant. Eu foloseam un oxidant si pudra de la Schwarzkopf profesional Blond me, si iesea culoarea mai rece, insa am duminica o nunta si nu mai stateam sa dau comanda si nici un aveam buget si pentru salon, mi-am luat din DM oxidant 12% si pudra de la kallos, dar a iesit prea portocaliu. Ce as putea face sa iasa mai rece nuanta fara sa ma vopsesc?

3 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Foloseste un toner pentru par. Tonerul neutralizeaza culorile galbene-portocalii dupa colorare

| Rx5hnS explică (pentru Yurisa):

In ce magazin sau pe ce site pot gasi un toner de par?

| Yurisa a răspuns (pentru Rx5hnS):

Vezi daca gasesti in magazine unde se gasesc si decolorante, vopsele de par, teoretic ar trebui sa fie. Nu stiu sa iti zic exact, eu nu folosesc sad