| irry a întrebat:

Buna,stie cineva cum sa imi vopsesc radacinile mai corect ..in asa fel incat sa iasa o nuanta mai asemanatoare cu restul parului ..pentru ca sunt blonda.iar radacinile au crescut si sunt satene inchise si cand le vopsesc ies inchise fata de restul parului ..radacinile ies blond inchis iar restul parului blond deschis spre alb -gri ..stiti cum sa fac sa-mi iasa si radacinile macar o nuanta asemanatoare? multumesc, dau funda.

2 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Iti recomand sa mergi la salon.acasa totul iese catastrofal cand vine vorba de blond.iti spun din proprie experienta

| KillerWillBeBack a răspuns:

Ca sa-ti iasa parul tot de aceeasi culoare, inainte sa te vopsesti iti faci o crema de hidratare a parului.
->suc de lamaie, o lingura de miere zaharoasa, trei linguri de lapte. Fierbi laptele si mierea apoi adaugi sucul la sfarsit dupa ce s-a racit incat sa fie doar un pic cald.Te clateste pe cap cu ea si o lasi 20-15 minute.Te clateste si peste 5 minute te poti vopsi.