| ChiaraSuperstyle a întrebat:

Nu stiu ce sa-i mai fac parului meu! Are FOARTE mult volum si sta umflat x( Acum doua saptamani am fost la coafor si mi l-am filat destul de mult si dupa ce mi l-a aranjat coafeza statea foarte bine. Dar dupa ce am facut prima data baie si dupa ce l-am uscat, IAR statea ca naibacrying HELP! Vreau ca parul meu sa fie drept si fara atata volum! Dau fundita pentru ideea care intr-adevar functioneaza! sad

7 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Si parul meu e al naibii de drept, ondulatorul e imun pe el!
Ce n-as da sa am si eu volum, si sa nu fie asa drepppttt!
Cred ca poti folosi spuma de par, dar cand te speli sa folosesti si balsam:d, pentru ca parul iti va ajunge incurcat...

| BubuLina999 a răspuns:

Am un par ondulat voluminos, foarte bogat, firul de par gros si nu ma plang. ce. i drept e ca. mi place si asa dar din cand in cand il mai aranjam altfel.

tu ai putea sa. ti achizitionezi un balsam pentru parul cu volum. ondulat, te speli cu el si e ca si cum ti.ar taia din volum. l mine a mers.
sau ai putea ca dupa baie sa. ti usuci parul cu o perie rotunda si nu va mai arata asa cu mult volum

| chels95 a răspuns:

Foloseste o maca disiplinanta.

| Amy a răspuns:

Ce nu as da eu sa am volum. si tu te plangi.Problema este ca nu prea ai multe alternative. incearca sa aplici mai mult balsam dupa samponare ori intreaba la farmacie pentru ca sigur au cosmetice pentru par cu prea mult volum.

| Ciprian a răspuns:

Tunde-tebig grin

| Lulu_9887 a răspuns:

Si eu am avut aceas problema. Cea mai buna solutie e sa il lasi sa creasca. Dar pana atunci ai putea folosi placa de par, face minuni. Sau ai putea folosii un blasam modelator pentru parul drept. Si cand iti peri parul folosesti un pieptene cu dinti rari pentru ca mai i'a din volum. Ar mai fo solutie sa mergi din nou la salonul unde te'ai tuns si iti arate cel care te'a tuns cum sa iti aranjezi parul ca sa iti stea ca atunci. Succes!

| LOLA33 a răspuns:

Ai puta flosi ceara sau daca ai placa.