| Laleh a întrebat:

Buna,o sa trec direct la subiect,parul meu este cret,dar mai mult pufos,asta doar dupa baie, ce pot sa fac ca sa fie buclele clare, si sa nu-i trebuiasca sa mi-l indrept? pentru ca mi-l indrept foarte des, Cer scuze pentru categorie.

9 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Si eu am parul cret. Parul cret este cel mai greu de ingrijit. Ca sa ai buclele clare atunci cand faci baie il speli normal si dupa ce il clatesti pe parul ud aplici o spuma de par ( putin mai multa) il lasi sa se usuce. Nu trebuie pieptanat astfel va da impresia de ``pufosenie``, prea des. Dupa 4-5 zile il speli din nou, dar nu neaparat cu sampon se poate doar cu apa si sa aplici din nou spuma, astfel se va aranja! Bafta! ( Si nu regreta ca ai parul cret alti si-ar dori asta. Plus ai un avantaj : Nu trebuie sa mergi la coafor de exemplu cand te duci o nunta, il prinzi intr-o parte cu o clama sau ceva si o sa arati minunat) Pa pa.

| Laleh explică (pentru Satango):

Ce fel de spuma, de unde pot s-o cumpar?

| alyna97 a răspuns (pentru Laleh):

Eu am spuma de la Wellaflex, se gaseste in magazinele cu cosmetice, supermarketuri. etc.

| Satango a răspuns:

Nu conteaza ce fel de spuma, dar poti intreba de unde cumperi ca ai nevoie pentru parul cret. Se gaseste in orice magazin (supermarket). Si la coafor de ex acolo iti poate gasi si cea mai potrivita pentru parul tau. Dar nu conteaza asta, oricare e buna. Bafta!

| Camirzan_Ileana_1980 a răspuns:

Eu am parul "pufos" doar la suprafata. Te-ai uitat vreodata, dupa spalare si uscare, la parul apropiat de ureche? La mine e numai bucle, si straluceste fara a fi gras deloc!

| alyna97 a răspuns:

Poi...Si eu sunt in aceeasi situatie si imi usuc parul cu spuma, dar inainte de asta, pe parul putin umed, dau cu spuma. Dar ai grija ca spuma ingrasa parul, iar drotul il arde putin.

| Laleh explică:

Ce fel de spuma?

| Laleh explică:

Dar cupa ce il dau cu spuma de aia, cind se usuca nu arata ca si cum ar fi ud si tare?

| Alexandra18Doolce a răspuns:

Ar trebuiii sa te duci la cel\cea care te tunde si sa iti dea niste sfaturi