| Roxana16D a întrebat:

Buna!
Am o problema cu parul meu.M-am nascut cu parul drept,nici prea des, nici prea subtire.Era normal, il spalam si il uscam fara nici o problema.Statea la fel de drept si dupa spalare.Mentionez ca il purtam destul de scurt, aproape pana la umeri.Acum de la varsta de 10 ani in sus,parul imi sta mereu bufant, firele par electrizate si daca il indrept cu placa pare foarte subtire. Dupa baie se increteste iar daca nu il dau cu spuma si nu il usuc cu un uscator cu difuzor sta foarte urat.Asa facut cu difuzor,spuma,ceara este cret,firele nu sunt electrizate si bufante si este frumos, doar ca dupa cateva zile buclele isi pierd din frumusete. Vreau sa va intreb pe cei care stiti,ce s-a intamplat cu parul meu si care ar putea fi cauzele? Daca mosteneam pe cineva din familie,nu trebuia sa imi fie parul cret de mica? Cum pot sa fac ca dupa baie sa stea drept si sa nu fie bufant? Stiu ca am scris mult, dar ma intreb mereu ce s-a intamplat cu el.

Dau funda happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti folosi o masca de par pe parul uscat inainte de a te spala pe par cu 2-3 ore inainte, bineinteles folosesti apoi samponul iar dupa balsamul de par, poti cumpara un ulei de par, de preferat ar fi cel de cocos, si bea minim 2 litri de apa zilnic pentru a avea un par matasos, si hidratat, apropo nu-ti spala parul mai mult de 2-3 ori pe saptamana si, evita placa si feonul la fel si ondulatorul, lasa parul sa se usuce natural.
O zi buna.

| Miur a răspuns:

Parul tau se poate schimba de cand esti mica happy Si eu am avut parul lins cand eram mica si acuma imi e foarte cret happy E pur si simplu felul in care se transforma parul tau. Si daca ai zile cand nu iti place cum sta fa un coc sau prinde-l in coada sau impleteste-lwinking

| AlexandraAlle08 a răspuns:

Ai putea sa dai cu peria prin el, in timp ce-l usuci.

| smarteye a răspuns:

S-a incretit de la atura si ca sa poti sa il indrepti ai putea in timp ce il usuci sa il peri si nu mai folosi spuma si tot felul de chestii din acestea, s-ar putea ca de la ele sa ti de electrizeze. Daca zicice este scurt nu ai putea sa il prinzi, ca s-ar putea si de la umezeala sa se faca foarte bufant. Sper ca te-am ajutat... Sa ai un par asa cum ti-l doresti :*