| anonim_4396 a întrebat:

tongue Vreau sa ma fac permanent dar sa nu stea chiar asa de cret cum are bunica... stiti voi. Am cumparat solutie de permanent NEOFIX... am incercat pe o suvita, dupa 15 minute cand mi-am dat jos bigudiul, statea ondulat, dar dupa ce m-am clatit cu apa s-a indreptat! sad Ce trebuie sa fac ca sa ramana ondulat? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Singura nu o sa reusesti dar du'te la coafor pentru. ca o sa ai un rezultat mult mi bun. Dar ai grija pentru. ca permanentu nu arata ca parul cret natural, arata mai naspa si permanentul poate sa tina chiar si 1 an+ ca parul cret facut cu permanet e greu de intretinut si e predispus mult mai mult caderii si arderii daca folosesti placa, eu spun mai bine sa ti'l faci cu ondulatorul sau dupa baie sa iti faci codite impletite si o sa stea cret.

4 răspunsuri:
| Naze a răspuns:

Da cu fixativ sau stai cu bigudiul mai mult in par sau da cu mai mult neofix pe suvita respectiva!

| Bebe09 a răspuns:

Pune parul pe moate cu bere,adica iei sufite cat mai groase sau scurte depinde cum vrei,iei intr-un bol bere,si uzi de fiecare data mana cu bere,apoi iti pui parul pe hartie(adica moarte)si cu un elastic sau o ata il prinzi, stai si u cv timp asa, o ora 2 depinde cat ai timp, si iti iese super tare...a si nu uita sa dai cu fixativ dupa:*:*

| dey11 a răspuns:

Din cate stiu,, permanent'' [ in adevaratul sau sens ] nu se poate.
daca in casa nu reusesti.la un coafor poate vei reusi...dar mai mult o luna sau doua [ daca e foarte bine facut ], nu cred ca ar tine sad

| aalexalexutzualex92 a răspuns:

Du-te la coafor si spune-i sa ti-l faca permanent ondulat. e destul de scump, dar merita,. totusi, parul cret e greu de aranjat si intretinut, mai bine nu ti-ai dori sa il ai asa.