| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu parul ondulat sau cret... dar nu sa il fac la coafor permanent

Răspuns Câştigător
| pinkLife4me a răspuns:

Pai :ondulator, placa sau daca nu vrei sa.l arzi
1:spala,te p cap
2:rupe din un ziar fiecare foaie si inc d la baza sa o rotesti in fata
3:ia o suvita din par si infasoar, o pe,, foaie``
4:lasa ppana maine
funda?:X

2 răspunsuri:
| blackdragon_7370 a răspuns:

Buna! Poti incerca sa ti-l faci singura acasa pe bigudiuri, sa folosesti un ondulator(daca ai, tot acasa ajutata sau nu de cineva) sau sa iti faci multe codite impletite(destul de subtiri), poate chiar spic, dar vei avea nevoie de ajutor. Dupa parerea mea, nu ar trebui sa folosesti mult fixativ.

| CandyES a răspuns:

Il pui pe " moate " acasa sau ti-l faci cu ondulatorul sau bigudiuriilehee hee. In toate cazurile ai nevoie de fixativ si spuma ca sa reziste big grin.

Ps: Daca vrei sa il pui pe "moate" vezi sa fie unpic umed si pe langa acele moate sa folosesti bucati din ziare si spuma big grin asa o sa te tina in jur de 2-3 zilewinking.