| lapte1cucereale99 a întrebat:

Vreau sa imi fac parul permanent. Am cumpărat acesta solutie (https://pentrucorpultau.ro/produs/solutie-de-permanent-l a-rece-neofix/) si spune ca trebuie sa folosesc si apa oxigenata. Trebuie neapărat? Care e difernta daca o folosesc sau nu? Cu apa oxigenata nu se decoloreaza parul? (nu vreau sa se decoloreze)

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se poate deschide poza asa ca numai tu stii ce ai cumpărat, mergi si intreaba la salon o fată care se pricepe sa nu ramîi chealălaughing

| Yuoia a răspuns:

Apa oxigenata sau fixator special. Sunt pentru fixarea solutiei de permanent si pastrarea onduleului. Altfel, parul va ramane drept (desi ars). Bigudiuri speciale ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu ce ai trimis, dă eroare. Dar e cel mai bine să urmezi instrucțiunile.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Șterge paranteza de la final.
Și permanent fără apa oxigenata e nimic.

| ImJack a răspuns:

Fără apa oxigenata nu are sens permanent, dacă asa scrie în instrucțiuni înseamnă că așa e.