| Wildie a întrebat:

BUna! Parul meu are de mai mai mult de 2 ani aceasta problema : a patra zi dupa spalare el se face foarte 'uleios' si sta groaznic ( ca azi). Eu nu mai stiu ce sa-i fac, am luat si sampon antimatreata si matreata tot acolo a ramas. Nu mai suport! Ziceti-va va rog ce sa fac si ce sa cumpar pentru el

Răspuns Câştigător
| bybyana21 a răspuns:

Salut!
Pai si mie mi se intampla atunci cand il dau cu balsam sau prea mult sampon.
Cine stie, poate si tu ai pus prea mult sampon in palma si... nu ai putut sa-l clatesti bine. Incearca sa vezi daca am dreptate, daca nu...
Inseamna ca ar trebui sa vezi un medic, ceva. Cred ca el te va ajuta sa-ti gasesti un sampon, sau sa mergi la farmacie si sa rogi farmacista sa-ti prescrie ceva.
Oricum eu iti recomand toate samponurile din colectia,, Elseve". Ca sunt anti rupere, cu volum, toate sunt extraordinare. Cel putin cu ele am descoperit ca celelalte nu's bune happy

4 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

E din cauza ca e foarte gras.Si al meu se face la fel, dar eu il spal o data pe saptamana si nu mi sa mai facut asa de mult.
E asa pentru ca e gras, ia heathen shoulders si spalate o data pe saptamana
pa pa:***

| mikywhiteangel a răspuns:

Ai putea sa alegi un sampon pentru parul gras. Dar in a patra zi de la spalare e chiar normal sa ti se faca uleios. Mie mi se face uleios in a doua zi si nu am de ales decat sa-l spal o zi cu-o zi. Totusi, de cand am inceput sa ma spal cu samponul asta http://www.cosmeticplant.com/......~S0024.htm parca si in a doua zi arata mai bine, dar tot trebuie sa-l spal, e ceva genetic, tine de tipul de piele, nu prea ai ce sa-i faci.

| whiterose_5684 a răspuns:

Pai parul se spala o data la 2 zile, e normal, parul se ingrasa.Eu trebuie sa-mi spal parul o data la 2 zile, pentru ca mie deja de a 2 zi mi se ingrasa.

| ASimpleUser a răspuns:

Eu tias recomanda sa faci un control sa afli ce problema are parul tau sau sa cumperi sampon clear antimatreata