| wonderwoman123 a întrebat:

Eu am parul gras si eu folosesc un sampon de la Elseve cu argila pentru par gras. Insa imi iese vopseaua din par. Cand am terminat samponul, mi-am luat un sampon pentru par vopsit de la Kallos. Mi-a placut mult cum imi lasa parul insa la a doua spalare cand mi s-a ingrasat parul parca sebumul era mai solid dar si uleios. Era ca uleiul de cocos, insa mirosea foarte urat( nu era matreata, nici matreata grasa, ci era galbena si matreata e alba spre grii) Vi s-a mai intamplat? Ce sampon sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| Xaya a răspuns:

Trebuie sa te speli cat se poate de des, si amesteca portia de sampon pe care o folosesti data viitoare cu jumatate de lingurita (sau una intreaga daca ai parul des) de bicarbonat. Limpezeste-te bine, pentru ca daca nu o faci evident ca apare matreata. Nu prea recomand samponul kallos, si eu mi-am distrus parul cu el si azi ma duc sa imi tund varfurile. Incearca branduri renumite cum ar fi Nivea, Farmec(mai natural, cu extract de plante), Garnier etc.

2 răspunsuri:
| suntsuper a răspuns:

Sunt de acord cu raspunsul castigator, dar in loc de Nivea si Farmec iti recomand Wella sau Londa. Multa bafta

| emanuela2005 a răspuns:

Hade&Shols de la L'Oreal Paris casting. Poți folosi și Balsam Spumă Elseve Total Repear.