| BuBuMtti a întrebat:

Parul meu natural este ondulat si il am lung pana la umeri dar din pacate nu se aseaza nuciodata frumos si trebuie sa il chinui cu placa. Ce sa-i fac sa se aranjeze frumos? Fiind ondulat natural. P. S Cum sa fac sa creasca mai repede...creste foarte greu sau poate asa am impresia din cauza buclelor si vreau sa mi-l las lung.

Răspuns Câştigător
| DontHaveANamee a răspuns:

Fiind ars de placă, creşte mai greu. Renunţă la placă. Ştiu că este greu şi aproape imposibil să nu arăţi bine laughing, dar gandeşte-te ce bine o să îţi stea când o să crească, şi nimeni nu o să-ţi zică "vai. da' ce fireee arsee aiii".

4 răspunsuri:
| Diana915 a răspuns:

Cum am raspuns si la intrebarea precedenta...renunta o perioada la placa...si incearca niste masti, mai tunde din varfuri daca sunt mai despicate

| elenat a răspuns:

1.foloseshte un balsam de par gen "spray"
2. asigura-te ca folosestiun shampon potrivit tie
3. piaptanal cit e ud sau inainte de baie
la mine la fel este ondulat-cret si il chinuiam cu placa pana intr-o zi am observat pe un raft in magazin un balsam de par "spray" si l-am aplicat pe parul uscat si s-au primit niste bucle micutze ushoare si foarte dragute, chestia cu mastile e bine dar e complicar si e greu de facut, deci bafta!

| alter4ego a răspuns:

Pune-i o gramada de masti cu ulei de masline, ou, zeama de lamaie si ulei de ricin si spalal-l cu grija apoi lasa-l sa se usuce natural, se vor defini buclele si vei avea un par sanatos si natural.

| BIancabxd a răspuns:

Nu-l mai da cu placa... oricum creste dar pentru ca e cret nu prea iti dai seama...happy