| Ankutsaa a întrebat:

E adevarat ca daca iti indrepti parul cu placa sau ti`l ondulezi[cu ondulatorul] creste mai greu? Daca vreau sa`mi creasca parul cat mai lung si cat mai repede nu trebuie sa folosesc deloc placa sau ondulatorul?

Răspuns Câştigător
| Consumptive a răspuns:

Depinde, firele se ard, se despica, lucru care ingreuneaza cresterea parului.
Iti spun din proprie experienta ca renuntand la placa, folosind saptamanal sau din doua in doua saptamani o masca potrivita tipului tau de par(nu cumparata, facuta cu ce ai tu prin frigider, de exemplu masca cu ulei de masline, ulei de ricin, zeama de lamaie si ou) o sa iti creasca parul mai sanatos si mai repede.
Sau cel putin incearca sa folosesti placa cat mai rar, iar atunci cand iti usuci parul sa folosesti un spray protector. Poti folosi si un ser pentru varfuri deteriorate.
In concluzie, da, e adevarat, placa si ondulatorul ingreuneaza procesul de crestere al parului si din nou da, ar fi bine sa renunti la ele, sau cel putin sa le folosesti din ce in ce mai rar si sa tii cont, desigur, daca doresti, de sfaturile mele. happy

1 răspuns:
| ZyReXe a răspuns:

Nu este adevarat parul creste depinde cu ce te hranesti sau cu ce sampon te speli doar ca nu este bine sa folosesti placa sau ondulatorul pentru ca virgula cu timpul luciul si finetea parului se duce si nu vei mai avea parul frumos pe care il aveai inainte