| Salluty a întrebat:

Bună prieteni! :*
Am nevoie de puțin ajutor...
Cum se fac șuvițele cu hârtie creponată?
Culoarea se vede bine pe păr șaten?
Culoarea se spală ușor?
( ps : aș dori să-mi răspundă doar cele care au încercat )
Dacă nu, puțeți să-mi arătați un alt mod de a face șuvițe cu "ce ai pe-acasă" ca să spun așa? ( îafară de cretă. am înțeles că se iau pe haine )

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am incercat cu hartie creponata, dar pot sa iti explic cum se face. Tai hartia creponata in fasiute apoi o bagi intr-un castron/lighian cu apa calduta. Astepti cateva minute apoi inmoi suvitele dorite in castron/lighian. Astepti 3 minute dupa care iti usuci parul cu feonul. Sau stiu si alte metode de facut suvite. Poti sa incerci cu albastru de metil pentru suvite albastre. Nu am incercat, dar am planuit sa incerc vara aceasta. Si alte metode ar mai fi cu violet de gentiana-pentru suvite mov, markere(stiu ca suna ciudat, dar chiar functioneaza, Am incercat si suvitele au iesit minunat.), sau cu rimel colorat. Culorile se vad destul de bine pe parul saten. Dar daca folosesti albastru de metil sau mov de gentiana te sfatuiesc sa aplici de 2 ori. Succes!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culoarea se duce cam dupa 3-4 spalari.