| Helpmeforfree a întrebat:

Buna,cum imi fac suvite acasa fara spray si vopsea,hartie creponata si creioane(creta)? Si ce culori vor iesi? Am culoarea saten inchis happyDau funda,vot, cerere in prietenie.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu e suficient, mai da si tu ceva...
Intre timp noi cautam cum sa faci suvite colorate fara suvite!

| NH4OH a răspuns:

Ai exlus toate posibilitățile.
Eu am avut de-al lungul timpului părul în foarte multe culori ( temporar ) cu spray sau vopsea semipermanentă.
Eu am părul de un șaten deschis, destul de blonduț și mi s-au prins foarte greu produsele astea pe păr, la un momentdat mă gândeam să-l decolorez.
Nu ai șanse să ți se vadă culoarea în păr dacă nu îl decolorezi, indiferent că aplici o vopsea permanentă sau semi. Se pot vedea doar reflexii, dar și asta e greu.
Ești cam pretențioasă, nu vrei să îți dai cu nimic în păr, dar colorat vrei să-l ai laughing. Eu aș zice să te mai gândești, oricum e o pierdere de timp.

| Helpmeforfree explică:

Multumesc de raspunsuri, insa mi-ati fost de ajutor.

Totusi, am auzit ca apa oxigenata face suvite blonde(decolorandu-l), e adevarat?