| cHoCollaTeFllory a întrebat:

Buna , prieteni ! :* Se apropie si vremea pantalonilor scurti , tricourilor etc. Problema este ca de 2 saptamani fac sport dimineata si seara , cei drept n-am renuntat la fast-food si la chipsuri, insa si vitamine si carne consum. Am putina burta , in rest sunt bine. Mama nu gateste mancaruri vegetariene sau fara grasimi. Cand ii zic ceva de genu : Eu nu mananc , este prea grasa mancarea asta , ma duc sa-mi i-au altceva! " Se supara imediat si o d-am pe cearta . Ce idei imi dati ? Sfaturi ?big grin Aa, da , va rog dati-mi poze cu constume de baie[mai ales.] si ceva tricouri, pantaloni scurti care se poarta anul asta >;d< . Multumesc Funda +vot ca in totdeauna smug :* Pup

Răspuns Câştigător
| Marius94_5839 a răspuns:

In legatura cu imbracamintea ( poze cu pantaloni, costume de baie etc) nu te pot ajuta pentru ca nu prea caut pe net imbracaminte de fete in 3 cuvinte.

Insa iti pot spune sa incerci sa respecti faptul ca mamicuta ta iti face mancare, si ca isi da silinta pentru a te creste. Asemeni tie, am avut si eu certuri cu mama( eu fiind doar cu ea, batranii fiind divortati), la inceput certuri pornite de la chestii micute("Nu e buna mancarea!") iar mai apoi cu treburi mai mari. Oricum am ajuns la concluzia ca nu e bine sa porti un "razboi" cu parintii, deoarece este un razboi din care nimeni nu castiga nimic, si asta e grav. Totodata, te poti pune si tu in locul ei, si iti vei da usor seama cat de prost te simti, cand tu muncesti pentru copilul tau iar acesta iti zice ca nu e multumit, intelegi?
Poti de exemplu sa ii spui mamei tale ca mancarea este mult prea grasa pentru gusturile unei domnisoare sportive asemeni tie, iar daca nu exista cale de comunicare sa "zici ca ea si sa faci ca tine", adica macar sa te prefaci ca iti place si sa manaci macar putin apoi sa zici ca nu mai poti, sau treburi de genu' asta.

Oricum iti urez multa bafta la cautatul costumelor de baie si pantalonilor scurti la moda, problema ce din punctul meu de vedere ar trebui discutata si in CSAT, nu numai la capitaolul "Dragoste si Sex" laughing

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care-i legatura cu Dragoste si sex?

| nastydream10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Legatura e ca vrea sa slabeasca ca sa aibea parte si ea de asa ceva...

| anonim_4396 a răspuns (pentru nastydream10):

Esti avocatul persoanei in cauza? Regulamentul si categoriile trebuiesc respectate.

| cHoCollaTeFllory explică (pentru anonim_4396):

Tocmai am zis ''scuzati categoria''. happy

| cHoCollaTeFllory explică (pentru nastydream10):

''sa aiba parte si ea de asa ceva... '' Nu sunt grasa, daca la asta te referi :-s

| nastydream10 a răspuns (pentru cHoCollaTeFllory):

Am zis eu asta :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru cHoCollaTeFllory):

Am vazut, dar asta nu inseamna ca regulamentul si categoriile nu trebuie respectate.

Răspuns utilizator avertizat
| Bybyutzzzz a răspuns:

Ar trebui sa ai o discutie linistita cu mama ta, in care sa ii spui ca ti-ai dori sa fii mai slabuta, pentru ca asa te vei simti mai bine in propria ta piele si sa pui accentul pe faptul ca pentru a reusi sa dai jos kilogramele in plus, trebuie sa mananci mai sanatos. http://www.plushswimwear.com/......ar-Trends/

| SilentScream a răspuns:

Poarta o discutie linistita cu ea, spune-i ca vrei sa mananci mai sanatos.