| lovely1993 a întrebat:

problema mea este ca am un par foarte aspru si pufos, as putea spune, ma deranjeaza, nu-l pot aranja niciodata astfel incit sa steie bine. Il indrept cu placa, dar nu se tine drept mult timp, o zi si atit. Daca aveti careva vreo solutie, poate ceva lotiuni, sau altceva, nu stiu, va rog, impartasiti-le cu mine! Mersi mult

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ramane drept din cauza ca dormi si in lafaiala somnului isi recapata starea originala. Solutia e sa te tunzi ca in armata sau lasi putin par sa-l faci cu gel ca multe femei au stilul asta si le sta bine.

| guardian18angel a răspuns:

Raspuns gasit pe net din partea unui specialist pentru o fata cu o problema identica:

Poti folosi cu toata increderea Fudge-Smooth Shot (sampon si balsam), Dynamite (este un tratament care trateaza parul deteriorat si care il mai netezeste putin), De Frizz (un serum pentru netezire si antielectrizare pe care il poti folosi fie pe parul umed, inainte de coafare, fie dupa, pentru finisare), L'Oreal - Intense Repair (sampon si balsam), Liss Extreme Serum pentru intindere si anti-umiditate sau samponul si balsamul din aceeasi gama. Bafta!

In plus de asta, si eu aveam parul lung mai demult si il aveam tot cam asa happy am ajuns sa-l tin tot prins in coada, iar cand il desfaceam... pfu, ce infoiat statea, mai ales imediat dupa ce faceam baie.

Cred ca secretul e sa-l aranjezi imediat dupa ce faci baie, sa folosesti si feonul, si produsele de mai sus, ma rog.

Nu ma pricep asa bine, sunt baiat si mnah laughing... zic din experienta mea.

| Kimmy22 a răspuns:

Buna! Poti incerca uleiul de argan (e foarte bun) si sa incerci sa iti schimbi samponul. Alt sfat: nu ti-l mai fa cu placa! Dupa ce te-ai spalat pe par, piaptana-l dar fara sa iti distrugi firele si apoi usuca-l cu uscatorul de par (foehn) daca vrei sa iti stea mai drept. sper sa mearga! happy

| Rus_Diana_1989 a răspuns:

Buna. Gama secretele naturii de la Oriflame este una din cele mai bune. Numai ingrediente naturale si dau rezultate! Pentru ajutor lasa-mi mesaj!