| Din_Ana_1993 a întrebat:

Puteti sa imi spune-ti si mie daca imi vopsesc parul cu hartie creponata dupa umezeala si folosirea cu sapun se ia?

Răspuns Câştigător
| HinataYuno a răspuns:

Daca vrei sa ai parul colorat si sa se ia foloseste : albastru de metil sau violet de genţiană, se gaseste la farmacie si te tine aproximativ trei saptamani, daca te speli de cateva ori pe cap, mai putin.Insa ai grija cand te faci:
1.Recomandat in vana/dus
2.Roaga pe cineva, si sa aiba manusi, si tu sa fi goala sau sa ai pe tine un tricou vechi
3.Ai grija sa nu prea patezi in jur se ia greu
4. Dupa ce te-ai facut pe par,spalate pe cap doar cu apa,si de asemenea pe corp,uscate pe cap,si dupa mai spalate odata cu sampon + apa,se ia pe haine daca nu faci asta, sau se ia pe tot ce atingi. Spalate bine si pe corp...
Toate sfaturile le-am dat din experienta propie, si iese destul de faină culoarea, si nu e vopsea, e naturala nuanta.

6 răspunsuri:
| xtembix a răspuns:

Da, se ia de la prima spalare. Proprie experienta.

| BiuL a răspuns (pentru xtembix):

Prinde si pe par saten?

| xtembix a răspuns (pentru BiuL):

Da, dar nu este atat de vizibil. Te murdaresti tare pe maini.

| BiuL a răspuns (pentru xtembix):

Merci de raspuns.

| GeooGeorgianaBotea1996 a răspuns:

Se ia de la prima spălare

| lovedoggy a răspuns:

Depinde de par, am incercat si eu si s-a dus dupa 2 zile fara sa ma spal. Dar se duce si la spalare.