| NadyPorahy a întrebat:

Rimelul este daunator pentru ochi si pentru gene? Acum ceva timp cand ma dadeam cu rimel, imi cam oboseau ochii, de aceea am inceput sa nu il mai folosesc si am constatat ca era de la rimel.

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Cam da... Nu e prea bine sa folosești, conține ceva substanță care poate provoca iritații sau chiar încețoșarea vederii. Dar acum fiecare face cum crede, spre exemplu eu am genele destul de lungi si nu consider ca am nevoie de rimel, plus ca natural arata tot timpul mai bine.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Toate produsele pentru machiaj sunt daunatoare. Uita-te la femei in varsta care obisnuesc sa se macheze de tinere. Sa vezi cum arata de oribil fata lor.

| 123466d a răspuns:

Depinde. Ai grija să nu fie expirat. Cam dupa 3 luni de la deschidere trebuie aruncat. Scrie si pe el pe o cutie cu capac desenata " 3M ".