| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput de ieri sa folosesc ulei de ricin pentru gene soi le-am cam incarcat(am folosit o periuta de rimel curata). De azi dimineata ma ustura cumplit ochiicrying. E posibil sa-mi fi intrat in ochi si acum vine intrebarea mea:daca mi-a intrat se poate intampla ceva grav?cryingva rog nu-mi respingeti intrebarea, chiar am nevoie de ajutor.Multumesc in cazul in care va fi aprobata si in cazul in care primesc raspunsuri.

2 răspunsuri:
| procust a răspuns:

Eu am citit ca e chiar recomandat uleiul de ricin pentru ochii obositi si iritati! deci cred ca ori ti a intrat prea mult in ochi ori nu e bun uleiul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uleiul de ricin este foarte bun pentru gene. Eu il folosesc de mult pentru a-mi repara genele rupte de la atata rimel, si cu timpul au crescut si sunt mai rezistente. Si mie imi mai intra in ochi, dar nu am patit nimic. Nu te mai da mult, si mai bine da-te cu un betisor din ala pentru urechi, decat cu periuta de la rimel.