| Andutsaa a întrebat:

Buna:*! Sambata merg la un banchet si nu am nici o idee cum sa-mi fac parul', parul' meu este cret, iar daca il intind dupa 1-2 ore se increteste sad! Vreau ceva simplu, sa pot sa mi-l fac acasa, nu vreau sa coafor pentru ca niciodata nu mi-a placut cum mi-a facut parul'laughing! Si nu vreau sa il las cretsad...pe net nu am gasit nimic interesant, toate complicate, etc. Dati-mi si mie o idee, voi cum vi-l faceti?happyMultumesc frumos:X chiar am nevoiehee hee :X

Răspuns Câştigător
| RecycleBin a răspuns:

1. Poti sa il prinzi tot sus, intr-un mod mai dragut, si sa lasi cateva suvite pe care sa le impletesti si sa le primzi ca in imaginea urmatoare(in imagine sunt niste accesorii de par, dar tu poti face acel lucru cu coditele)
http://www.divahair.ro/......recesc.JPG
2.sau ai putea sa iti faci o coada spic, cu fire rebela care ies, dar ele nu ies neglijent, tu le scoti.

3. poti sa faci in felul urmator:te speli pe par, aplici spuma de par, si il lasi sa se usuce singur! dupa ce s-a uscat un pic, iei fixativ si dai cu degetele prin par in timp ce dai cu fixativ.la sfarsit pune un lantisor simplu sau un accesoriu pentru par ca in imagine:
http://www.divahair.ro/......furi_3.jpg
sau daca doresti ceva mai elegant;
1.stil mary kate olsen:Daca ai parul foarte lung, prinde-l intr-o coada la ceafa, putin intr-o parte, impleteste coada, apoi fixeaz-o in jurul capului cu agrafe.
si iti dau si un site in care poti sa te uiti si sa vezi ce iti place si cum se fac anumite coafuri.
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Sper ca te-am ajutat:D:)funda?

3 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Uite-te pe blogul meu http://despre-moda2010.blogspot.com
Am toata trilogia Banchet ( haine, make up, hair-styling). Uite-te in arhiva la luna mai, acolo o sa gasesti. Sper ca te-am ajutat!

| Brotacelu a răspuns:

Propunele sa fie un bal mascat big grin laughing))))))

| Mirunad1 a răspuns:

Sall! Poti sa prinzi tot parul in spate.Ca sa fia drept incearca sa ti-l dai cu fixativ! Sper sa mearga! Distractie placuta la banchet!