| grosumira a întrebat:

Saptamana viitoare merg in club si as avea si eu nevoie de un mic ajutor. E prima oara cand merg in club si vreau sa am o idee despre ce vreau sa imi fac la par.
Am parul intre mediu si lung( e pe la jumatatea spatelui meu), e blond spre saten si cret( chiar cret). Am cautat ceva insa nimic din ce am gasit nu ma atras. Nu vreau ceva foarte foarte foarte extravagant. Vreau ceva care sa fie frumos si indraznt oarecum pentru ca ma duc in club.

Si doi, imi puteti da si niste idei pentru machiaj va rog? Am ochii caprui deschise( caprui arahida ceva in genu) tenul nici alb alb dar nici masliniu iar buzele voluminoase, mari(cel putin buza inferioara este voluminoasa). Multumesc mult!

Funda!

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Daca ai parul cret, profita de el, nu toate fetele au parul cret. Si este foarte frumos. Eventual, dupa baie aranjeaza-l putin cu niste spuma si daca-ti place, pune o bentita finuta din perlute, pietricele, ceva sa se asorteze cu tinuta.

Iar pentru machiaj, iti recomand un machiaj pin-up, pleoapa superioara conturata cu tus negru intens iar pentru buze un ruj rosu care sa-ti puna in evidenta buzele.

| Laura927 a răspuns:

Nu vrei sa mergi in discoteca precum o oaie nu? uite iti intinzi parul cu placa( nu o faci in fiecare zi).
Ca si make-up, nu o sa iti dau tutoriale de pe YouTube, pentru ca sunt grele, indiferent cat de usoare par ele.
Foloseste ce vrei tu!
Tu ai forma ochiului unicata, nu este niciodata la fel cu altei persoane.
Si risti sa iasa naspa.
Bafta!

| Alexa920 a răspuns:

Pai ai zis ca ai parul cret fetele care au parul cret sunt foarte frumoase cu parul asa zic sa nu ii faci nimic lasa-l asa si la machiaj incerca sa iti conturezi ochii cu tus sau creion incat sa iti scoata ochii in evidenta te poti uita la tutoriale sa vezi si poate vei gasi acolo ce cauti cel mai bine!