| Neagu_Gabriela_1995 a întrebat:

Se poate vopsi parul blond fara decolorare? Adica sa aplic vopseaua blonda direct pe parul meu saten, culoarea naturala.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Normal ca se prinde mai ales pe parul natural, numai ca trebuie sa fii atenta la ce vopsea folosesti. Daca vrei un blond miere sau blond mediu ia-ti vopsea pe care sa scrie ca deschide 4-5 tonuri si sa aiba tonuri cenusii ca parul sa nu ramana cu reflexii portocalii.
Eu am parul saten inchis si ma vopresc blonda de cativa ani, insa nu iti recomand sa faci o obisnuinta din asta pentru ca se cam deterioreaza, se subtiaza si trebuie sa ai grija de el.

| CatalinaMA a răspuns:

In nici un caz nu iti va prinde direct blond. am incercat si eu cand eram clasa a 9. a :)) mie asa imi prinsese https://www.google.ro/......ps?/search