| Alexandra101112 a întrebat:

Am si eu o problema.Am parul lung si drept,dar nu pot sa mi-l fac cret deloc straight face stiti vreo metoda?(fara bigudiuri,ondulator, placa sau coafor)va rog.

Răspuns Câştigător
| Di7 a răspuns:

Da stiu
1. impletesteti parul dupa ce te speli pe cap
2.http://www.youtube.com/watch?v=fqT60YSg74E
sunt multe alte posibilitati te mai poti uita pe youtube :) Sper ca te-am ajutat. funda? :3

6 răspunsuri:
| Florinaa123 a răspuns:

Poti sa ti l impletesti sau sa iti pui "moate" daca stii ce sunt alea.

| Alexandra101112 explică (pentru Florinaa123):

Nooo nu stiuu...am incercat.nu tine.

| 123junior a răspuns:

Impletestet-i mai multe codite subtiri dupa ce faci bae cand e mai ud si lasa-l peste noapte sa se usuce dimineata despletestel si o sa fie cret. Funda

| Alexandra101112 explică (pentru 123junior):

Am incercat si cu codite...e greu si nu rezista.

| pitikDEn a răspuns:

Te poti da cu spuma dupa ce faci bae sau il poti impleti una sau mai multe codite sau il poti face asa http://www.youtube.com/watch?v=RiBy4HFZ_mE e mai complicat dar merita

| SunnyDay00 a răspuns:

Buna!happy..Iti spun eu metoda mea pe care o folosesc imediat dupa ce ma spal pe cap! Deci:1.ma usuc, dar nu de tot, ci las putin umed parul
2.il infasor pe deget si il prind in coc rasucit
3.stau asa o ora sau depinde de cat timp am
4.desfac cocul, iar coafura e gata!