| Mario1994 a întrebat:

Ce e de făcut ca fata să fie mai frumoasă, mai sexy?

64 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In poza de profil nu imi dau seama care dintre cele doua esti TU + ca trebuie sa vad si cum arati asa de la spate, hmm, hmmm, intelegi tu. Nu uita ca un baiat ti-a spus lucrurile astea.

| Welterweight a răspuns:

Să nu fie grasă

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu ma intelege gresit dar in medie cam 50% din barbatii de pe glob gandesc cu ochiul, tu ca si femeie esti exact ca o minge de fotbal cu cat esti mai lucioasa si mai noua si stralucitoare cu atat esti mai buna mai hmmm, intelgi tu.
Acum doar nu o sa ies cu dulapul pe strada s-au cu muma padurii ma fac de ras in fata parintilor, neamurilor, prietenilor mei + si pe Facebook.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Impresia conteaza foarte mult.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Daca te-am jignit s-au daca te-ai simtit poti sa imi spui nu ma supar.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Poti sa te uiti la asta https://www.youtube.com/watch?v=tM0kv_dohOI o sa afli foarte multe lucruri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îți cresc sânii de la sală.
Întărește puțin musculatura și îi ridică.
Ca să ridice ceva trebuie să ai sâni dinainte, ca la sutienele cu pushup

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Stai sa ghicesc ti-e frica ca nu o sa te ia nimeni pe tine de asta esti asa de disperata de ai postat intrebarea asta. Sincer imi pare rau de tine.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ce chestie mie imi plac negresele, acelea cu un aer american.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Mie imi plac astea in genul acesta https://okmagazine.ro/....../a18271538

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Putine sunt cele care s-au nascut sa fie sexy women.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Gresit transplant de cont, te-ai prins.

| BogdanM275 a răspuns:

De ce ești atât de disperată ca să devii "frumoasa"? ești foarte frumoasă așa cum ești,până la urmă contează persoană și felul ei de a fi (educație,comportament,etc) poți să fi sexy și atrăgătoare dacă ai apucături de pițipoanca și de mașină de tocat banii atunci e degeaba,majoritatea bărbați de rând care vor ceva serios te vor evita și te vor considera o femeie "ușoară" restul vor încerca doar să se folosească de tine sexual,după care cel mai probabil te vor lăsa baltă,chiar îți dorești asta?

Îți înțeleg frustrările pe care le ai, dar credemă la un moment dat vei găsi și tu o persoană care să te accepte și cel mai important să te iubească așa cum ești.

Operațile estetice, silicoanele, etc nu îți vor aduce fericirea doar te vor face să te amăgești singură și în final s-ar putea să ajungi mai nefericită decât ai fost la început, dar faci cum vrei este alegerea și decizia ta.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Te salut. Pentru că sunt îndrăgostită de el de proastă ce sunt. Credeam că am o speranță cu el. Cred ca m-am îmbolnăvit psihic. Sunt depresiva de ieri. Aseară am plâns aiurea în tăcere. Poate ai dreptate în ce spui

| BogdanM275 a răspuns (pentru Mario1994):

Cu toți am trecut prin refuzuri sau despărțiri, dar cel mai important e să nu te dai bătută trebuie să fi tare și să treci peste., și cel mai important încearcă să nu îți faci foarte multe speranțe sau planuri, până ce el nu îți dă de înțeles că are gânduri/intenți serioase cu tine, nu are absolut nici un rost și sens să plângi după un băiat care nu te merită si care nu vede ce persoană de treabă ești.

| RAY a răspuns:

Tu esti frumoasa deja si sexy

| Heavenonearth a răspuns:

O sedinta foto laughing

| Nemessys a răspuns:

Ba deci ignora toate raspunsurile pe care le-ai primit rolling on the floor)))).

Ce e de facut ca fata sa fie mai frumoasa, mai sexy? laughing
pai hai sa o luam asa. Ce intelegi tu prin,, frumoasa"? Explica-mi sau chiar arata-mi si mie ce este aia o fata frumoasa, ca-s foarte curios laughing.
Dar un baiat frumos? Cum arata? Inalt, cu ceva muschi, par blond, ochi albastrii si zambet fermecator? Si daca este asa, asta inseamna ca restul baietilor care nu au toate acele caracteristici mentionate mai sus, inseamna ca sunt urati? Adica eu am 1.75, par saten, ochi verzi si sunt dragut la fata, asta inseamna ca-s urat? Ms sad
Acum lasand gluma la o parte. Nu vreau sa fiu un filosof de ala zicandu-ti ca frumusetea se afla doar in suflet, ca n-ar trebui sa te intereseze aspectul fizic ca. bla bla bla. No. Ti-o zic simplu, fiecare vede frumusetea diferit. Mie de exemplu mi s-au aratat fete care pentru unii baieti din jurul meu erau,, frumoase" dar eu eram ceva gen,, du-te ma d-aici... -_- ". Dar oare de ce? De ce nu le vedeam si eu pe fetele alea ca fiind frumoase?
Concluzia este in felul urmator. Daca tu o sa-ti schimbi look-ul dupa preferintele societatii sau mai ales daca urmezi asa zisele,, sfaturi" dela trollerii de aici, nu o sa ajungi bine.
Daca tu de exemplu, pentru a deveni frumoasa, incepi sa folosesti machiaj, ruj... sa-ti iei nu stiu ce haine si bijuterii, sa fii,, femeie" cica... tu o sa pari frumoasa numai in ochii unor anumiti baieti, adica nu o sa fii frumoasa PENTRU TOATA LUMEA. In schimb, daca ramai o fata simpla, nu te machiezi, si iesi cu haine simple, o sa pari frumoasa in ochii baietilor care aprecieaza o fata simpla, ingrijita si cu ceva materie cenusie in cap. Acum graga mea, depinde tu ce fel de categorie de baieti vrei sa agati. Daca vrei sa agati nu stiu ce, atunci schimba-te, daca vrei sa agati baieti din a2-a categorie care asa cum am zis, apreciaza o fata simpla si naturala, atunci ramai asa. happy Mie de exemplu fetele de genul asta imi plac. Haine simple, normale, naturala si cu un simplu zambet. Vreau sa mai mentionez si faptul ca. cine ti-a zis tie cum ar trebui sa te schimbi (indiferent ca e irl sau pe TPU), sa stii ca au zis CUM LI S-AR PAREA LOR O FATA MAI FRUMOASA SI CE TREBUIE SA FACA. Asa-i ca raspunsul meu difera de restul?

Sunt SIGUR AI VAZUT CEL PUTIN O DATA si ai ras cu o pofta de o fata, care s-a machiat in asa hal de prost, incat ziceai ca merge la o petrecere de halloween rolling on the floor)))))))))))))))). Si pentru ce? Deoarece credea ca ea nu este suficient de frumoasa si ca frumusetea consta in machiaj big grin. WRONG!

| FreddieM a răspuns (pentru Mario1994):

La ce tip de succes te referi, la cel sexual, adica sa ai cat mai multi barbati, ca daca doar aspectul fizic te intereseaza, doar de asta vei avea parte, dar daca te referi la succes in viata, ti-l construiesti fara probleme, nu trebuie sa sa arati si sa te comporti ca o pitipoanca, trebuie doar faci uz masiv de inteligenta cu care ai fost zamislita si sa faci uz de cele mai bune calitati si talente pe care le ai, si succesul e garantat si pe merit.
Si ramai mereu,, noua" cu o reputatie impecabila, cu stima si respectul de sine nepatat.

| XxMatei99xX a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi la infatisare fizic, cred ca unii n-au auzit vorba Infatisarea nu conteaza, accepta-te pe tine insati, doar nu-i lasa pe altii sa te faca altfel, tu esti tu.

| CleanHeart a răspuns:

In primul rand conteaza atitudinea noastra sa fim inteligente, sa vorbim frumos, sa respectam daca primim respect, asta ne face frumoase, adica mega frumoase dar si la baieti le merg extrem de bine sfaturile de mai sus ca sa fie frumosi si sexi big grin

| denisTiky a răspuns:

Fiecare barbat are obsesiile lui, fetish-uri, etc. Daca il cunosti pe un anumit baiat si stii ce ii place si vrei sa-l cuceresti fa in asa fel incat acea parte a corpului sa iasa cel mai mult in evidenta ca el sa fie atras.

Din pacate in ziua de azi tot mare este numarul barbatilor care apreciaza la o femeie mai mult formele decat mentalitatea, comportamentul si frumusetea ei proprie si nu mai cauta nimeni ceva serios. Toti se uita la femeie ca la un obiect cu care se lauda si pe care in final il vor arunca ca pe un gunoi. Nimeni nu mai stie sa pretuiasca cu adevarat si sa iubeasca cu adevarat.

| lorix a răspuns:

In ciuda a ceea ce ar putea spune unii, frumusetea chiar conteaza.
Daca te ajuta in viata? Asta tine de tine, trebuie sa ai si ceva in cap pe langa looks. De aici si appearance isn't everything.
Sa stii cum sa intretii o conversatie, sa faci omul de langa tine sa se simta placut in compania ta astfel incat sa vrea mai mult ajuta la atractie.
Ca sa fii frumoasa e simplu, trebuie sa te nasti cu gene bune mostenite de la familie, in special parinti. Iar ca sa o intretii inseamna mai multe, combinate.
Alimentatie sanatoasa, miscare zilnica, conditie fizica, igiena corespunzatoare, rutina de ingrijire corporala&faciala adecvate tie etc.
Sexy in schimb tine de comportament si atitudine. Cuprinde o gama larga de caracteritici si din ce am observat pentru majoritatea oamenilor cuvantul asta este la fel de subiectiv si relativ precum si "frumos/frumoasa", nu e nimic batut in cuie.
Un singur lucru e sigur cand vine vorba de sex appeal, si anume: conteaza intr-o proportie foarte mare increderea de sine.
If you feel like you're worth it, then others will start to feel the same.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Cam cam Asta e frumoasa,
https://i.pinimg.com/564x/b7/bc/d2/b7bcd2f9b5e285e5c17c2290512bd28e.jpg

Și asta e simpla,
https://steemitimages.com/......G_7073.JPG

Ea se plânge că nu se uita băieții de 18 ani la ea, dar se crede că încă are 16 ani nu, 26. Tie tii se par frumoase maturele?

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Mă jignești cumva? Tu ești cumva frumoasă /frumos? Când ajungi la vârsta mea mai vorbim!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fie ea insasi. Sa nu se ia dupa moda sau dupa amici. Cand te placi pe tine atunci te vor placea si altii. In naturalete sta frumusetea.

| aumih16 a răspuns:

Pai in ziua de astazi! vine asa! botox silicoane solar! astea trei! retine-le!

| aumih16 a răspuns:

Sa ma ierte dumnezeu! eu nu am nimic cu astea! cu botox silicoane sau solar! dar sunt pretentioase! cer multe de la un baiat barbat! asta-i chestia! un barbat baiat nu cere niciodata nimic de la o femeia fata! dar da asa se intampla! vor bani masini! etc! asa sunt ele! nu ca mie nu mi-ar place! nu stiu eu daca as putea fi cu o asemenea persoana! scuze dar asta este! sigur ca vine vorba sa isi arate desuurile! ehe atunci e o bunaciune! etc!

| aumih16 a răspuns:

Am ajuns sa ma intreb de ce isi fac atatea operatii estetice! sunt complexate ca nu o sug bine! ca nu se *** bine! etc! doamne iarta-ma daca inteleg! dar asa-i moda! e cam la fel cu baietii barbatii gay bisexuali! sau ca femeile lesbiene bisexuale! da chiar asa!

| aumih16 a răspuns:

Oricum nu imi plac astea siliconate! in sensul ca se comporta precum prostituatele! le e gandul la dubai! la chestii din astea!