| whatisthis19 a întrebat:

Bună seara! Ce semnifică când porți numai negru?

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La noi, doliu.
Mai sunt teribiliști, men in black, popi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sunt mai multe motive pentru care se imbraca cineva in negru, pur si simplu asta le place, nu vor sa poarte haine colorate, se simt mai bine asa, negrul merge cu orice sau chiar in functie de starea lor de spirit pe moment. Fiecare are un motiv separat pentru acest lucru, la care se adauga motivele oarecum comune intalnite la o majoritate.

De altfel, un studiu de la mic.com, zice asa: „Negru este culoarea pe care trebuie sa o porti daca vrei sa impresionezi, sa stabilesti increderea sau sa cuceresti pe cineva. (...) Negrul a fost cel mai adesea asociat cu trasaturi pozitive (incredere, inteligenta, atractivitate) si aproape deloc cu cele negative (aroganta)".

| Wr3nch a răspuns:

Depinde. Unii o fac in semn de doliu ca a murit cineva. La alti pur si simplu le place, sau prefera moda gen goth.

| aXy99 a răspuns:

Ca iti place (non)culoarea negru.

| aumih16 a răspuns:

Altii fie sunt fani goth si poarta negru! altii fie poarta doliu si atunci poarta negru! e cam acelasi raspuns ca Ventrue! nu te astepta la ceva nou!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea semnifica ca ti doliu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele persoane poarta doliu iar altele poarta pentru ca asa vor, culoarea asta poate le place si le sta bine

| MaryMaria333 a răspuns:

O spun din propria xperienta cum si eu sunt numai cu negru pentru ca is cu rockul, in primul rand imi place f mult culoarea cum imi sta si in al 2lea rand ca asa e moda asta a rockerilor(in mare parte is cu negrul). Chiar daca unii inculti vad asta ca fiind ceva rau sau doliu, adevarul e ca nu e nimic altceva in cazul nostru decat un stil unic interesantwinking

| Balalau95 a răspuns:

In primul rand inseamna doliu
dupa aia vin cei care se ocupa de pompe funebre si care practic isi fac reclama la propria firma ca sunt implicati in inmormantari si deci sa ii alegi pe ei ca sunt firma serioasa
mai sunt popii care se imbraca in negru
oricine e la costum "de serviciu" bodyguards, FBI, men in black, etc.
apoi poate fi o moda, unora le sta foarte bine in negru
iar ultimul e stilul goth, in care se imbraca numai in negru, si fac negru tot ce pot restul (par, buze, unghii, etc.)

| NoisyLight a răspuns:

Nu vrei să dai mulți bani pe detergent.

| MoșulDePaște a răspuns:

Salata de obicei se face cu slanina

| Andreiii28 a răspuns:

Doliu