| Andreea1095 a întrebat:

Buna seara.Eu am avut probleme destul de mari cu parul (timp de 1 an s-a rupt singur de la varfuri si desi il aveam destul de lung a ajuns sa se scurteze in cele din urma pana la umeri).Nu am folosit placa dar ma vopsesc de la 16 ani,in prezent avand 22, momentan sunt blonda.Am renuntat la vopsire in august, la sfarsitul lunii septembrie mi-am facut o tunsoare pana la umeri si am inceput sa imi aplic de 2 luni o masca din ulei de cocos,ricin, un galbenus si putina miere si sa imi tamponez ulei de ricin la radacini.Am observat ca de atunci in 3 luni a crescut 4 cm si nici nu mai pica asa ca inainte.E prea putin? Daca dupa aceasta pauza de jumatate de an ma voi revopsi se va distruge iar parul?

2 răspunsuri:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Da. Renunta la vopsea. Te sfatuiesc sa te duci la medic. Poate sunt alte cauzs (sper sa nu fie cazul).dar mai bine sa verifici. Bafta

| Rux2000 a răspuns:

Aceeaş problemă o am şi eu.