| Huntress a întrebat:

Stie cineva de unde pot achizitiona fond de ten pentru o piele cat mai alba? Pana acum am folosit unul adus de cineva din strainatate, dar s-a terminat si acum nu am idee de unde as putea face rost de altul. Vreau sa fie cat mai deschis la culoare (nu suport sa am pielea bronzata laughing ), dar nu am vazut nicaieri de cumparat... As prefera sa nu fie de pe internet, as dori sa-mi spuneti magazine unde as putea gasi. Multumesc :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un reprezentant FM la tine in oras si ia-ti fondul de ten advanced nuanta albaster.
http://www.fmperfumestore.co.uk/......olours.jpg

Iar ca pudra pentru a deschide si mai mult tenul este la max factor crem puff nuanta 85 light'n'gay, nu stiu daca se mai gaseste in magazine fiind foarte alba si cererea mica dar eu am gasit-o aici http://www.aoro.ro/......le-de-ten/

Pudra eu am avut-o mai multi ani pana am renuntat la a folosii pudra dar cred ca o sa o recumpar. :)) Cat despre fondul de ten il am si e foarte alb si are finish mat si acoperire buna dar aspect natural.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Du-te in magazine de cosmetice de genul Dm, Kendra, Douglas si le spui ce cauti si fetele de acolo te vor ajuta.

| OnuOnulică a răspuns:

De aici poti comanda http://cosmania.ro/

In magazine nu cred ca gasesti ce vrei tu. Adica probabil da, dar nu in cele din orasul tau.

| GeaLuana a răspuns:

Fondurile de la Bourjois sunt cele mai bune. Bourjois healthy mix este pentru piele albă și are acoperire foarte mare. Îl găsești în : Douglas, Dm, Sephora etc.
Noroc :*

| VerdeGalben a răspuns:

Orice magazin de cosmetica plus avon/ oriflame unde iti poti alege nuanta dorita