| JustDoIT11 a întrebat:

Acum 2-3 zile am fost la strand, si cum ma bronzez foarte repede, m-am facut foarte neagra. Desi am folosit crema cu protectie 50+ si am stat numai in apa, sunt foarte bronzata. Toteauna mi-a placut tenul foarte alb. Asa l-am avut eu inainte. Acum nu stiu ce sa ma fac. Eu am parul saten, ochii caprui-verzi si pielea maro, exact ca parul. Arat groaznic, si mi-e rusine sa mai ies din casa. Eu plec in cateva zile in alta tara (una nordica, unde ei au pielea foarte alba), si ma mut acolo definitiv (scoala, etc.). Cred ca o sa rada de mine, pentru ca anul trecut cand am fost, toata lumea radea de oamenii cu pielea mai inchisa la culoare. Va rog din suflet, puteti sa-mi dati un sfat despre cum as putea scapa de bronz in timp cat mai scurt. Am intrebat niste prietene, dar nu mi-au dat un raspuns prea bun. http://www.google.ro/......tp?/imgres Cam asa e si la mine, numai ca pielea mea e mult mai inchisa decat partea unde e fata mai bronzata. Am auzit ca se duce daca te speli pe corp foarte des, dar nu stiu cum voi reusi, pentru ca eu sunt bronzata si iarna (bronz ramas din vara, fara solar). Va rog, spuneti-mi daca prin spalat foarte des reusesc ca pana in 10-15 septembrie sa fiu mai "alba".Sau niste creme, nu foarte scumpe, pentru ca am nevoie de bani pentru. avion, etc. sau orice altceva, care sa functioneze. HELP! Dau funda, vot, orice, dar am nevoie de un raspuns urgent. Multumesc. Scuze pentru categorie, dar am nevoie de un raspuns urgent.

2 răspunsuri:
| LoveSteps a răspuns:

Cand stai in apa te bronzezi de 50 de ori mai repede din cauza reflexiei luminii straight face

| LaryA a răspuns:

Iti recomand dusuri cat mai dese cu un sapun exfoliant sau un gel de dus exfoliant, creme hidratante dupa dus si sa te feresti de soare.Va lua timp dar cu siguranta va avea efect... sau folosesti o crema sau fond de ten cu protectie solara mare(peste 30%)si, bronzul deja instalat, se va duce in cateva zile, nemaidand posibilitatea unei noi bronzari.Asta pentru fata si decolteu, pentru restul corpului, protejeaza-te