| Spirituallife a întrebat:

Buna seara, sunt cls a 12 a, as vrea sa-mi iau un inel din aur.Marimea 50 imi intra pe toate degetele dar e cam fixa, marimea 51 este ok, nu vine nici prea fix nici prea larg, mai am un inel 52 care imi e larg pe toate degetele dar imi vine cat de cat ok pe cel mijlociu la mana dreapta, ce marime sa-mi iau? caci vreau ca inelul asta sa il port mult timp de acum inainte si stiu ca degetele se mai ingroasa cu trecerea anilor, ma gandeam intre 51 si 52, pareri?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din ce spui aici, 51 este cel mai indicat. Deocamdată.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ia-ti marimea potrivita pentru momentul actual, adica 51, fiindca nu vrei sa iti fie prea larg si sa-l pierzi.

| Konstantinos99 a răspuns:

De ce sa il iei cand il poti primi? HAHA
Marimea mai mica este mai potrivita insa sa speram ca nu mai crestiwinking

| Bogdan0783 a răspuns:

51. La nevoie poti merge la bijutier si il mai poate largi.Din mai mare in mic trebuie taiat, nu merita