| HGreenPandaGH a întrebat:

Buna seara TPU, am o alta intrebare la care sper sa ma puteti ajuta. M-am gandit de mult timp sa devin reprezentant Oriflame, dar nu am prea multe cunostinte despre reprezentanti. Am 15 ani, si din cate am citit, imi trebuie 16 ani ca sa pot deveni reprezentant? M-am "documentat" despre asta cu alte intrebari postate aici, dar in urma cu mult timp, si ma gandesc ca s-au schimbat lucrurile intre timp.
Imi e teama de dezavantajele aduse de acest lucru, si de faptul ca voi regreta mai tarziu.
Sper sa imi dati niste sfaturi folositoare ca intotdeauna si sa clarific mai bine ipotezele sustinute de aceste dezavantaje.
Intrebarile mele sunt:
- Este adevarat ca trebuie sa strang o anumita suma?
- Este adevarat ca primesc bani?
- Sau... Ca primesc cadouri?
- Ce inseamna, mai in detaliu, sa fi reprezentant la Oriflame?
Va multumesc mult, o seara frumoasa.

Răspuns Câştigător
| Imstrong a răspuns:

Buna! Da, trebuie sa strangi o anumita suma, depinde de campanie. Si daca strangi o anumita suma, primeşti cadouri. gen un parfum, ruj, rimel etc. Primesti destule cadouri. Bani nu, dar ai reduceri de 19-20-40% in functie de comenzi.
Sa fii reprezentant Oriflame inseamna sa imparţi broşuri, sa recomanzi produse Oriflame si sa prezinti oferte. iar daca oamenii cumpara, tu vei avea de castigat.
Am vrut si eu sa ma fac dar am constatat ca nu merita.
E o prea mare bataie de cap, cu clientele, cu comenzile, cu plata ..pentru niste cadouri acolo.
Mai ales ca trebuie sa platesti tu daca cineva nu vrea sa iti plateasca sau nu ii convine comanda. Ca tu faci plata.
Nu merita, dar daca vrei, go for it! Poti face o cariera din asta, incet incet. Trebuie doar sa evoluezi. :X
BAFTA!

1 răspuns:
| goldi a răspuns:

Da trebuie sa strângi o anumita suma peste 50 lei, primești cadouri, bani nu dar reducere la produse de la 50 lei în sus, ești un intermediar intre firma și și clieftin, itîn faci prieteni noi pentru mai multe detalii intra aici http://oriflame-botosani.blogspot.ro/p/oportunitati.html?m=1