| MihaiD8188 a întrebat:

Bună seara, vreau sa comand ceva de pe site ul de la swarovski și îmi arata fix textul asta "Livrare standard neutră din punct de vedere climatic: Gratuit
lun., ian. 29 - mie., ian. 31
Comenzile plasate de luni până vineri până la ora 10:00 CET vor fi procesate și expediate în aceeași zi lucrătoare.
Termen de livrare standard: 4 zile lucrătoare după procesare și expediere"

Țin sa precizez ca am nevoie sa îmi ajungă comanda pana pe 23 maxim, asta ar înseamnă fix 10 zile de astăzi. Nu înțeleg dacă o sa vina în 4 zile sau în 29-31 ian, totuși mi se pare exagerat sa vina abia pe 29. Am încercat cu 10 produse diferite, la toate îmi arata la fel.
Dau fundă!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca si astia fac dropshipping, de aceea dureaza atat de mult livrarea, ca tu platesti azi (duminica) dar banii ii intra in cont abia marti (luni pleaca din contul tau bancar si ajunge marti in contul lui bancar), apoi el plateste comanda ta la adevaratul furnizor si pana le intra alora banii in contul bancar, dureaza 2 zile lucratoare, deci marfa se poate trimite dupa cel putin 4 zile lucratoare si poate ajunge la tine dupa 10 zile, depinzand de zilele saptamanii in care este trimis pachetul si de cat de ocupati sunt curierii cu livrarea.

Ca sa nu risti sa ramai fara cadou, mai bine intri in orice magazin care vinde bijuterii cu cristale swarovski si alegi ce-ti place, platind si primind produsul pe loc, fara taxe de transport si fara asigurarea de calatorie, deci mult mai ieftin.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai probabil pe 29-31 o să vina daca așa scrie.

Alea 4 zile se referă probabil la timpul după ce ei le pun la curier.