| iul1a999_1005 a întrebat:

Stie cineva cand va fi concursul Eurovision 2011?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cestitu a răspuns:

Concursul Muzical Eurovision 2011 va fi a 56-a ediție a Concursului Muzical Eurovision. Competiția va avea loc în Düsseldorf, Germania, ca urmare a câștigării Concursului Muzical Eurovision 2010 de către această țară cu piesa „Satellite" a Lenei Meyer-Landrut. Semifinalele vor avea loc pe 10 mai și 12 mai 2011, iar finala, pe 14 mai 2011[2].

6 răspunsuri:
| TheLastDancer15 a răspuns:

14 mai 2011 - cea finala ♥ funda?

| GoldwinNn a răspuns:

14 Mai 2011

| Tiby a răspuns:

Concursul va avea loc in Germania si se va desfasura pe 10, 12 si 14 maiwinking
Pe 10 si 12 semifinalele iar pe 14 finalawinking
Vizionare placuta!winking:d dar pana atunci. asteptare placuta! laughing

| JuliaDYankee a răspuns:

Pe 10 si 12 mai sunt semi-finalele si pe 14 este finala.

| Silv3r a răspuns:

14 mai happy

| Silv3r a răspuns:

14 mai