| anonim_4396 a întrebat:

stiti cumva daca exista sampon nuantator pentru par nevopsit? mersi

Răspuns Câştigător
| micutaEU a răspuns:

Da se ia în 2 luni prin spalari putin cate putin

2 răspunsuri:
| micutaEU a răspuns:

REMEDI NATURALEbig grina, cu coji de nuca. Nu numai ca-l inchide, dar si ii da stralucire si se face mai frumos si mai rezistent. Dar trebuie sa-l vobsesti de vreo citeva ori. Adica pui la fiert coji de nuca intr-un vas, apoi cu apa aia iti clatesti parul dupa ce l-ai spalat cu sampon, iar apoi inveleste capul intr-un prosop ceva. Stai 20 de minute asa si apoi il clatesti cu apa calduta. Si cu coji de nuca verde, asa ca acum nu ai avea cum sa iti vobsesti cu coji de cuca. Cu urzica tot ti-l poti vobsi, adica fierbi urzica intr-un vas, si clatesti parul cu apa aceea. Cu coji de ceapa la fel iti poti spala parul. La fel le fierbi, si clatesti cu apa in care a fost fiarte cojile. Cea mai buna este cea cu nuca, dar din pacate acum nu avem nuci verzisad. eu intr-un an m-am spalat pe cap un timp cu coji de nuca, si mi s-a indesat parul, s-a facut si mai stralucitor, si mi s-a inchis culoarea. Deci, asta e tot ce stiuhappyhappy.
Appropo, nu cred ca uleiul ajuta la inchiderea parului, el poate ajuta la indesarea si rezistenta luihappyhappy. Si in plus e o senzatie neplacuta atunci cind il speli cu ulei.
Dar poti folosi si tonicuri de par, naturale cu culoare care ti-o doresti. E ca un fel de masca de par, si nu e daunatoare pentru par. Deci, vezi si tu.
SAMPON:Sampon Nuantator Kallos Sylver
FUNDA?