| Aaa_2177 a întrebat:

Salut.as vrea sa stiu daca nuantatorul merge si pe parul natural, nevopsit si daca folosind nuantator til strici si as avea nevoie si de niste idei, sampon nuantator balsam(am auzit ca exista), care ar fi mai bun si de la ce firma?

3 răspunsuri:
| Cameliaa12 a răspuns:

Citeste aici mai multe despre nuantarea parului: http://www.frumusele.ro/......imavara/17

| afrodita17 a răspuns:

In principiu nuantatorul e recomandat celor cu parul natural.Pe un par nevopsit un nuantator prinde mai bine decat pe un par vopsit.Ar trebui sa stii ca o vopsire cu nuantator tine aproximativ vreo 8 spalari, iar ca atuu fata de o vopsea, un nuantator nu arde si nici nu traumatizeaza parul.Deci pentru o schimbare de look care sa nu aiba consecinte mai tarziu sau sa fii obligata sa te tot vopsesti este mult mai recomandat un nuantator.Ca sampon nuantator eu una nu ti-as recomanda sa folosesti,in schimb un nuantator la plic care e mai ok gasesti oriunde (supermarket, malluri, farmacii sau magazine cu produse cosmetice).Un plic nu costa mai mult de vreo 7-8 lei, iar ca marca e bine ca ai de unde alege.

| TeoriaLuiPytagora a răspuns:

Buna. nuantatorul merge si pe parul vopsit...si poti lua balsam de la Head And Sholders sau Nivea! bafta! si FUNDA please! big grin