| Crinela a întrebat:

Stiti un fond de ten cu acoperire maxima pentru un ten acneic? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu exista un fond de ten care sa te ajute in asa fel incat sa nu se vada cosurile. Le acopera, intr-adevar, dar de aproape se vor vedea cosurile pentru ca ies in relief. Poti incerca fond de ten de la mac (poti cere o mostra din magazin inainte sa cumperi unul) sau de la makeup forever. Ca sa maschezi roseata cosurilor foloseste un corector verde iar peste el aplica un corector intr-o nuanta cu cea a fondului de ten iar dupa aceea fondul de ten.

| anamariarot a răspuns:

Cel de la dermacol cred că are cea mai mare putere de acoperire, cel puțin așa spune lumea pe YouTube. Mai sunt: estee lauder-doublewear, flormar-mat touch, revlon-colorstay, însă toate fondurile de ten cu acoperire maximă/mare încarcă destul de mult tenul, iar în lumina zilei nu se vede chiar cum ar trebui. Pentru ocazii, poți folosi liniștită unul cu putere mare de acoperire, dar pentru uz zilnic ți-aș recomanda să folosești unul lejer și pe dedesubt un corector(doar pe zonele problematice) care să acopere bine; așa tenul va avea un aspect mai natural.

| Crinela explică (pentru anamariarot):

E vorba doar de evenimente pe timpul noptii pentru ca, in rest, nu folosesc fond de ten. Multumesc