| kim26 a întrebat:

Ce fond de ten cu acoperire mare stiti?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Accord parfait de la l'oreal

| DanaQ a răspuns:

Estee Lauder - Double Wear
Revlon - Colorstay
winking

| kim26 explică (pentru DanaQ):

Imi e cam teama sa incerc revlon pentru ca am auzit si lucruri urate despre el. si nu imi place ca nu are pompita.

| DanaQ a răspuns (pentru kim26):

Pe cel pentru ten mixt l-am folosit 3 ani la rand, e mai vascos, acopera destul de bine, dar se simte pe ten... de altfel, ca toate fdt. vascoase, cu acoperirere mare. E valabil si pentru fdt. Double Wear de la Estee Lauder. Daca nu iti place ca n-are pompita, poti sa-l torni intr-o sticluta de fdt mai veche, care are pompa. Eu am o sticluta de la un fdt Vichy - pe aceea o folosesc cand imi iau fonduri de ten fara pompite.
Ai incercat de la Max Factor fdt. Lasting Performance?
http://4.bp.blogspot.com/......l-35ml.jpg
Am o amica ce e innebunita dupa acest fond de ten. Are acoperire buna si rezistenta mare. Eu nu l-am testat, din spusele ei zic...

| Deliadelias a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres Acest fond de ten, il am eu si e f bun :). scuze pentru prima poza :)), asta.i de fapt :)

| kim26 explică (pentru Deliadelias):

Nu imi place. l-am folosit acum cativa ani si mi-au aparut cosuri de la el. Mersi!

| Deliadelias a răspuns (pentru kim26):

Mna depinde si de ten, mie una imi place mult si il folosesc de mai bine de un an, Soramei la fel nu-i place :)) si il foloseste pe acesta de la Vichy http://www.google.ro/......tp?/imgres si fondurile de ten de la Ivatherm sunt fbune :)

| inaniculae a răspuns:

Cel de la farmasi happy e ieftin vreo 20 de lei dar mie imi prinde foarte bine.