| Monica_Popa_1994 a întrebat:

Bună!
Ştiu că pare o întrebare extrem de stupidă... Dar vreau să întreb: dacă nu te clăteşti bine pe păr, prin absurd, de balsam/mască de păr se poate întâmpla ceva? În sensul dacă deteriorează părul sau dacă are un efect negativ.

Răspuns Câştigător
| alin1317 a răspuns:

Buna seara!( eu sunt baiat)
Dar mama mea foloseste creme/masti/masti din zat dr cafea/etc de cand o stiu, este o femeie foarte ingrijita. In toti acesti ani este posibil sa nu se fi clatit uneori 100% perfect si nu a patit nimic. Asa ca stai linistita. Zic asta din "experienta" mamei ca sa zic asa. O seara minunata!

7 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Daca nu te clatesti bine, faci matreata.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Poti face matreata sau ti se va ingrasa foarte repede parul, poate avea un efect mai uleios, incarcat. Te poti clati cu apa cu o lingurita de otet de mere, elimina foarte bine rezidurile de la radacina.

| Betty12345678 a răspuns:

Nu iti dauneaza prea mult, eventual se va inrasa mai usor sau vei avea matreata mai multa.

| Annamaria21 a răspuns:

Daca nu te clatesti bine de sampon o sa ai niste "cojite" albe si o sa te mănânce capul, si daca nu te clatesti bine de mască sau balsam o sa ai părul uleios, doar jumatate de par, pentru ca ele se aplica doar pe lungimea părului, nu si la scalp, daca sunt aplicate la scalp se ingrasa parul foarte repede, pup

| Hunt_Lexy_1995 a răspuns:

De regulă faci mătreață dacă nu te clătești bine. Cam ăsta este singurul efect pe care îl știu.

| Gurgu_Alexia_1995 a răspuns:

Depinde... sunt sanse sa faci matreata
dar nu are efecte negative, nici eu nu clatesc balsamul chiar total, si mi se pare ca daca il clatesti mai usor, parul dupa baie ramane mai moale
dar tot trebuie clatit bine
sper ca te-am ajutat

| Skoromoslei_Alex_1976 a răspuns:

Buna Monica nu are ce sa se intampla... Doar ca ai sa ai un par mai insurat ca de obicei, si te mananc pielea capul.