| Keshaaa a întrebat:

O intrebare stupida. poate
Insa vreau sa stiu si eu ce se intampla daca bei mai multe pastile deodata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai bine sa nu stii! Pastilele sunt pentru tratarea unor boli si fiecare are o doza optima! Unele din ele sunt concepute sa iei mai multe o data, altele nu. Orice este altfel decat a fost proiectat medicamentul poate provoca dereglari si boli ale organismului. Stiu ca tu te referi daca mori in aceasta situatie! Daca mori...mori! Adio! Dar daca traiesti, vei fii cu urmari grave si este posibil sa nu mai fii om teafar toata viata, ci un schilod! Asa ca nu mai pune astfel de intrebari!

| tyana a răspuns:

Depinde ce fel de pastile. Daca sunt recomandate de medic si se respecta doza prescrisa atunci nu se intampla nimic rau, daca insa sunt luate fara recomandare medicala se pot intampla lucruri neplacute.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Abuzul de medicamente poate distruge flora intestinala sau sa creieze efecte adverse asupra organismului. Întotdeauna este bine ca inainte de a folosi un medicament sa studiem cu atentie prospectul medicamentului.

| simf a răspuns:

Tot ce e prea mult strica. depinde de pastilele pe care le iei, uita-te pe prospect si acolo ti se spune ce trebuie facut in caz de. daca nu ai prospect, cauta pe net si vezi.

| Puffy_1082 a răspuns:

In primul rand se zice sa iei pastilelehee hee. si acum raspunsulbig grinaca tu te hotarasti sa iei pastilele acelea fara aprobarea medicala risti ca sistemul tau imunitar sa fie mai slab.Pastilele sunt bune pentru organism cand acestea elimina un microb, mai ales cand sunt recomandate de medic.eu zic sa nu iei prea multe pastile.happy

| andutzadragutza a răspuns:

Risti sa vomiti rau de tot. dar daca toate pastilele iti trebuie nu mai e asa rau. dar daca e din prostie foti sa patesti foarte rau.