| valeryan4 a întrebat:

Sunt baiat si am parul destul de mare (nu plete) care se ingrasa foarte repede a 3 zi de la spalare deja e foarte gras.Folosesc un sampon de la garnier Ultra doux cu lamaie pentru par gras. Ce pot face sa nu mai am parul asa gras?

8 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Spala-l happy Nu stii ca trebuie sa te speli odata la 2 zile pe cap?

| NesquikDuoSpecial a răspuns (pentru Mwha):

De fapt nu e sanatos pentru ca usuca scalpul provocand matreata si ingrasare rapida.

| Mwha a răspuns (pentru NesquikDuoSpecial):

Habar n-ai ce vorbesti. In schimb doctorita mea stie, asa ca taci din gura si vezi-ti de treaba straight face

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Salut, valeryan4!
Cel mai bine foloseste samponul Leommongrass& zinc de la Schauma, e anti-ingrasare si previne matreata, e super eficient si miroase fresh. Nu costa mai mult de 14 lei si merita!
O zi frumoasa!

| LivingLouder a răspuns:

Spala-te o data pe saptamana altfel parul va fi asa de gras.

| SucDeGuava a răspuns:

E normal sa se ingrase a 3-a zi. Nu-l lasa sa fie atat de lung, pentru ca gras va arata naspa. Presupun ca esti la pubertate, deci secretia de sebum va fi mai mare decat in mod obisnuit orice i-ai face. Incearca samponul de la Apivita "for very oily hair", pe care il gasesti doar la farmaciile Sensiblu. E destul de scump...in jur de 50 de lei, dar da-mi voie sa-ti dezvalui un truc care a dat roade in cazul meu: dupa ce te speli pe cap si te clatesti, te mai clatesti o data cu otet de mere. Poti cauta beneficiile lui pe net. Mai poti sa te clatesti, de asemenea si cu ceai de menta sau de urzica. Nu uita sa nu freci prea intens cand te speli, pentru ca starnesti glandele sebacee din scalp sa secrete si mai mult sebum. Pe acelasi principiu sa nu te stergi cu prosopul, ci lasa parul sa se usuce natural.

| AlexandraMoldovan18 a răspuns:

Fa-te chel

| AdelaMalinaAdde a răspuns:

Pune-l la cura de slabirewinking