| christachrista a întrebat:

tocmai m-am vopsit un visiniu inchis insa nu sunt prea multumita...intrebarea mea este: Exista nuantator/sampon nuantator ptpar visiniu? imi doresc sa-mi iasa visiniul acela movaliu sad

2 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

Habar n'am dar sunt sigur ca ai putea sa incerci cu albastru de metil big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte de a aplica o culoare pe par trebuie sa fim sigure de nuanta aleasa in fucntie de gusturi, désir, ten, culoarea ochilor, temperament si coupe de cheveux...pentru ca in cazul tau, de exemplu, caz in care ai ales o culoare inchisa va trebui cel mai bine sa te prezinti la coiffeur si sa ii explici ca de fapt culoarea nu este cea pe care o doreai (asta ca sa nu risti sa iti deteriorezi iremediabil sanatatea firului de par); daca nu, acasa va trebui sa il decolorezi si sa aplici culoarea pe care o doresti insa: 1: lasa o saptamana minim intre visinu si decolorare; 2: alege intelept culoarea noua. nici un nuantator nu poate acoperi visiniu, pe un par deschis ca nuanta e usor de reparat mai mult sau mai putin in functie de reflexele parului insa pentru culorile inchise, singura solutie este decolorarea si recolorarea insa inca o data cel mai indicat e sa consulti un specialist, pentru binele si fericirea ta. Cadou de Craciun eventualwinking :p