| Rockzstar a întrebat:

Buna TPU! Am 12 ani și am unghii cu gel de aproximativ 2-3 luni, pana acum am avut 3 modele (nu cred ca va interesează asta) și am avut gel doar pe unghia mea, nu am avut construcție și următoarea programare vreau sa le dau jos și vreau sa știu dacă în astea 3-4 luni mi-am stricat unghia, mulțumesc frumos!

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi-ti de scoala si lasa unghiile la varsta ta. Esti prea mică. Parintii nu au grija de tine daca iti permit sa faci asta.

| Rockzstar explică (pentru darrio2007):

Ba da, chiar au foarte multa grija de mine, nu îmi cunoști părinții, eu doar I am intrebat dacă îmi pot pune unghii și ei m au lăsat atat

| darrio2007 a răspuns (pentru Rockzstar):

In curand ii vei intreba si daca poti face sex. Si vor fi de acord, nu?

| Rockzstar explică (pentru darrio2007):

Acum ca mi ai spus tu, chiar o sa ii întreb

| darrio2007 a răspuns (pentru Rockzstar):

Daca glumesti, accept gluma. Dar daca ai luat-o in serios, e clar ca trebuie sa te maturizezi.

| Rockzstar explică (pentru darrio2007):

Știu de gluma, stai liniștit/ă, nu iau în serios astfel de lucruri

| darrio2007 a răspuns (pentru Rockzstar):

Am observat. Ca si cu unghiile la varsta ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Wow...oare ce parinti ai tu daca iti permit asa ceva la anisorii astia, cand inca esti fetita atat de mica si atat defragila?

| Rockzstar explică (pentru Violleta2022):

Te asigur ca nu sunt genul ala de părinții care își lasă copilul de capul lui, cât despre unghii, nu cred ca mi ar putea strica unghia în 3-4 luni

| Violleta2022 a răspuns (pentru Rockzstar):

Unghia se poate strica si dupa 1 singura aplicatie, am vazut asta!

| Rockzstar explică (pentru Violleta2022):

În regula, mulțumesc frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unghii cu gel îți trebuie ție, la 12 ani. Vai de capul meu! Ce preocupări au copiii din ziua de azi.

| Rockzstar explică (pentru anonim_4396):

Atâta timp cât am acordul părinților nu cred ca este problema ta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rockzstar):

"problema ta"? Vezi mucoasa ca sunt cam un nenea cu tine. Decât sa își dea părinții acordul pentru unghiile cu gel, mai bine te-ar trimite mai mult la școală. Sa înveți mai întâi sa respecți, chiar dacă online.

| Rockzstar explică (pentru anonim_4396):

Am note bune, învăț bine, sunt chiar foarte respectuoasa si politicoasa, atâta timp cât cineva îmi vorbește frumos, nu cu "mucoaso", deci tot nu vad problema ta, și trebuie sa înțelegi ca nu mai suntem în 1900